Black Cherry

O wszystkim - dla wszystkich

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-01-23 21:57:55

Ikisa

Zainteresowany

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 92
Punktów :   
Styl?: Emo pod różową kołdrą
Skąd?: Sundsvall
Wiek?: 15? 16 w lutym

D. Gray-Man

Taak, moje ulubione anime jak i manga. Jedyna seria z której kupiłam sobie plakaty i wiszą w moim pokoju, jak i oryginalny OST i masę gadżetów jak i aż 7 tomów mangi po angielsku (co już naprawdę może być bezsensowne, bo skany są w necie po angielsku... ale w tomach poprawiają kreskę, wiecie?)

Pierw oczywiście zaczęło się od obejrzenia Anime, które też jest świetne ze względu na muzykę i animowane walki (bo sceny walki w mandze są pełne kresek i niewyraźnie wyglądają, a w animce można zobaczyć jak naprawdę walka przebiega.) ale, ma fillery i całkiem inaczej się akcja toczy.

Opis z Wiki: D.Gray-man to manga stworzona przez Katsurę Hoshino.  Opowiada ona o Egzorcystach – wybrańcach Boga, "Apostołach Niewinności". Są oni stowarzyszeni w organizacji nazywanej Czarnym Zakonem (ang. Black Order), której głównym celem jest powstrzymanie Milenijnego Earla przed kolejnym zniszczeniem świata (pierwszym był biblijny Potop).
Istnieje przepowiednia, która głosi, że jeden z Egzorcystów ("Niszczyciel Czasu") będzie zdolny zabić Milenijnego Earla.

Znacie? Nie znacie? Wypowiedzcie się!


Jakiś randomowa złota myśl... LOLxD xD

Offline

 

#2 2009-01-23 22:45:34

Haruka-chan

Całkiem wkręcony

4385274
Skąd: Nosy-Poniatki
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 132
Punktów :   
Styl?: Tak troszku gothic-lolita x3
Nastawienie do życia: optymistyczne x3
Skąd?: mam wiedzieć?
Wiek?: Szesnaście. Buahahaha! >:D
WWW

Re: D. Gray-Man

Zaczęłam oglądać anime i utknęłam przy 26 odc xD Nie dlatego, że mi się nie podobało, czy coś, ale One Piece bardziej mnie zainteresowało i teraz właśnie temu anime staram się poświęcać swoją uwagę ^^

Co do fabuły... Nie będę spoilerować, ale polecam tym, którzy nie lubią shoujo i jednocześnie nużą ich tasiemcowate shouneny. Bez zbędnych romansów (są takie wątki, ale niewiele), za to sceny walki- lodzio miodzio ^^ Pomysł na serię jest bardzo oryginalny, Egzorcyści trochę inni od tych z "egzorcyzmów Emily Rose" xD, ale będą się podobać. Kreska nie jest shoujo, ale pod shounen też tak średnio podchodzi. Zbyt staranna ^_~

Bohaterowie niesamowici, każda dziewczyna znajdzie jakiegoś bishounena dla siebie xD "Samic" w serii niewiele, zarówno tych dobrych, jak i złych.


- Powiedz "d*pa".
- a mogę po starogrecku?

Offline

 

#3 2009-01-24 00:16:51

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: D. Gray-Man

Czytałam mangę, zdaje się, że pierwsze sześć tomów ^^ Całkiem ciekawa fabuła, podobają mi się postacie i ich misje. Trochę podobne do Blicza, ale wg mnie o sto razy lepsze, ze względu na charakter postaci, no i że one też mają swój limit, a nie jak w Bliczu - wiecznie żywe -.-'

Podoba mi się kreska, jest bardzo dokładna, śmiem ją nawet porównywać do dzieł Obaty, choć nikt nie dogoni mojego fav mangaki ^^

Kanda byłby moją ulubiona postacią gdyby nie fakt, że wygląda jak dziewczyna... ;P


Podoba mi się to, że taką świetną shonenową mangę pisze kobieta ^^ Dlatego może jest więcej nacisku na relacje między przeróżnymi postaciami, coś, co możemy zaobserwować tylko w shojo

Polecam fanom shonenów, bo ta manga utrzymuje wysoki poziom.


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl