Black Cherry

O wszystkim - dla wszystkich


  • Index
  •  » Bleach
  •  » Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

#1 2009-01-23 22:40:12

Ikisa

Zainteresowany

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 92
Punktów :   
Styl?: Emo pod różową kołdrą
Skąd?: Sundsvall
Wiek?: 15? 16 w lutym

Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Bleach ogólnie.
Heh tak naprawdę nie wiem o czym by tu można dyskutować, ale jakiś taki temat ogólny by się przydał.
No i jest.
Czyli dla tych co nie oglądali Blicza i nie wiedzą co to jest i wogóle.
Wypowiadajcie się.


Jakiś randomowa złota myśl... LOLxD xD

Offline

 

#2 2009-01-23 23:43:39

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Nie wiem co o tym myśleć ;P Ostatnie AMV, które oglądałam mówi wszystko xD

Jakoś nie czuje potrzeby oglądania tego anime. Widziałam więcej niż 60 odcinków i jak dla mnie to wystarczy. Próbowałam przeczytać pierwszy tom mangi i mnie wystraszył. Ogólnie rzecz biorąc nie mam nic przeciwko Bliczowi, ale jakoś nie specjalnie przepadam za tą serią. Najfajniejsze odcinki, to chyba te najpierwsiejsze, kiedy dostał wszystkie moce, poznał Rukię, Kona, Uraharę... No i akcja w Społeczności Dusz. Wszędzie było pełno małych jedno-dwu odcinkowych fillerów... Co raczej wpływa na minus tej serii.

Ulubiona postać? Chyba Ishida, ale jakieś z niego za wielkie EMO jest, a czasami po prostu żałosny. Rukia jeszcze też może być, ale jest zbyt, hm... jednocześnie mhoczna i rósHofFa? Taki got przypominający mi nasza Tai xD A sam Ichigo jest też OK, ale jest zbyt miłosierny i buntowniczy jednocześnie. Czyli innymi słowy, taki charakter nie istnieje, minus! ;P

Openingi i endingi są całkiem fajne, nie wszystkie, ale nie które. Oczywiście pod względem muzycznym, bo obrazkowo, to tam się nigdy nic nie dzieje ;P

Orange Range rządzi ze swoim Asteriskiem ^^ Nawet kolorki mi podpadły w openingu Happy People też wyczepiste jeśli chodzi o obrazki, szczególnie Ken-chan xDD
Niewypałem jest natomiast Life is Like a Boat, pierwszy ending, gdzie kobieta dziwnie śpiewa i podchodzi pod koniec w dziwny fałsz, a z kolei EMO-Rukia też nie jest pocieszającym widokiem... minus ;P

Ale są i plusy, są. Ciekawe postacie o dziwnym charakterze, akcja ze zUym Aizenem, czego nikt się nie spodziewał... Przecież Aizen wyglądał tak... bezpiecznie? A tu nagle muahaha, idzie się napić herbatki xD
Po za tym flashbacki Abarai-kuna były całkiem fajne, pokazywały taki surowy klimat dawnej Japonii, choć to wszystko niby w niebie miało się dziać... No, ale OK ;P

Średnio oceniam to anime na jakieś 7/10, choć chciałabym chyba niżej... No, ale niech będzie plus za kapitanów z tak oddzielną osobowością ^^


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#3 2009-01-27 10:50:17

Haruka-chan

Całkiem wkręcony

4385274
Skąd: Nosy-Poniatki
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 132
Punktów :   
Styl?: Tak troszku gothic-lolita x3
Nastawienie do życia: optymistyczne x3
Skąd?: mam wiedzieć?
Wiek?: Szesnaście. Buahahaha! >:D
WWW

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Och! Bleach! Swego czasu byłam olbrzymią fanką Wybielacza, ale ostatnimi czasy mi przeszło. Jestem, rzecz jasna, na bieżąco z wszystkimi epami, za to mangi przeczytałam jeden rozdział xD trzystaktóryś, bodajże xD

Seria na początku była faktycznie ciekawsza, gdyż była taka... Ja wiem? Bardziej dynamiczna? Po akcji z uwalnianiem Rukii jest jeden wielki filer o Bountach, że nie ma tego w mandze dowiedziałam się od kumpeli, która zna wersję papierową Blicza. Wiecie jaki to był dla mnie szok? Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że można dać ponad 20 odcinkowy filer, i to taki, że laik nie skapnie się, gdzie jest przejście xD Dopiero po zakończeniu epizodu z Bounto, gdy znów zaczęła się akcja (pojawienie się Vaizardów a następnie Arrancarów), zdałam sobie sprawę z tego, że faktycznie, coś było nie teges xD

W każdym razie: filery w serii są olbrzymim minusem. Co najmniej 50 odcinków dodanych na łącznie 203 serii, to chyba lekka przesada, nie uważacie? =_= 

Ale akcja się znów zaczęła! Truskawa leje wrogów, od czasu do czasu ktoś ratuje mu tyłek, w pewnym momencie nasz koffan Ichigo nawet

Spoiler:

umiera, ale Orihime przywraca go do świata żywych xD [spoiler/] Akcja zaczyna się rozkręcać, aż tu nagle... Tak. Znów filery. Ponad 20 odcinków historyjki o jakiejśtam smarkatej rozwydrzonej księżniczce, która spada na głowę Ichigo (dosłownie xD). Oczywiście małą dziewczynkę trza chronić, a Kurosaki, ze swoim kompleksem supermana podejmuje się tego zadania. Jeszcze jakby twórcy tą historyjkę zgrabnie wplotli w fabułę... Ale nie! Po co? My, fani Bleach'a, spodziewamy się kolejnego odcinka fajnej nawalanki, a tu japoński lektor mówi: "Przenieśmy się znów do miasta Karakura...", a w Karakura town wszyscy bohaterowie, Ichi, Rukia itdp, jakby jeszcze w poprzednim odcinku nie byli środku walki na śmierć i życie =_= Bez komentarza!

Po drugiej porcji filerów, w końcu wracamy do akcji! Brygada RR znów walczy z wujkami samo zUo, i dostaje nieźle po dupie.

Spoiler:

Więc na pomoc przybywają *fanfary* Kapitanowie z Seireitei! Nie wszyscy, bodajże trzech. I co mamy po 2-3 odc? Zaraki leje się z niejakim Nnoitorą już od około czterech odcinków! No ja chromolę! Ile można oglądać jedną walkę? Jeszcze jakby były jakieś shikai, bankai... Ale jak powszechnie wiemy, nasz kochany Kenpachi nie posiada takowych, więc praktcznie nic się nie zmienia w stylu jego walki =_= [spoiler/]

Muzyka w Wybielaczu jest świetna. Moim ulubionym openingiem jest... Cholera! Ja lubię wszystkie openingi! xD
Co do endingów, świetne są: ósmy pt. "MOVIN", chyba 10 "Tsumasaki", 11 "Baby it's you" i 14th - "Kansha". Ale to tylko moje skromne zdanie.
Najgorszym endingiem jest ten pod tytułem "Daidai". Bodajże 12-sty. Nie jestem pewna. W każdym razie, już pierwsze takty to zawodzenie jakiegoś dziewczątka o tym, by ukochany nie odchodził. Sorry, bejbe, ale gdyby mnie ktoś tak wył, też bym wzięła dupę w troki =_=

I to chyba wszystko, co na ten moment mam do powiedzenia o Bleach'u. Dziękuję za uwagę ^^


- Powiedz "d*pa".
- a mogę po starogrecku?

Offline

 

#4 2009-01-27 16:24:03

Tai

Admin

9217658
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 380
Punktów :   
Styl?: Swój
Nastawienie do życia: Pesymistka
Skąd?: Szwecja
Wiek?: Szesnaście

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Yhyhyyy xDDD
Ja pamiętam twoją Bleachową manię xD
Ja Bleacha oglądam z dwóch powodów, a konkretniej dwóch panów xD
Renjiego i Zarakiego
Bleacha poznałam... Dawno. Przez Hypera zdaje mi się xD
A co tam nie chce mi się dalej pisać


Hey... I want to see your smile... Again and again...

Offline

 

#5 2009-01-27 17:19:21

Haruka-chan

Całkiem wkręcony

4385274
Skąd: Nosy-Poniatki
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 132
Punktów :   
Styl?: Tak troszku gothic-lolita x3
Nastawienie do życia: optymistyczne x3
Skąd?: mam wiedzieć?
Wiek?: Szesnaście. Buahahaha! >:D
WWW

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Tja... ^^''' *patrzy na swojego poprzedniego posta i wypowiedź Tai* Hmm... Znajdź pięć róznic? xD


- Powiedz "d*pa".
- a mogę po starogrecku?

Offline

 

#6 2009-01-27 17:33:34

Tai

Admin

9217658
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 380
Punktów :   
Styl?: Swój
Nastawienie do życia: Pesymistka
Skąd?: Szwecja
Wiek?: Szesnaście

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Nie wiem czy ty pamiętasz wypracowania jakie ja pisałam i jakie ty pisałaś z języka polskiego xDD
Znajdź pięć różnic xD


Hey... I want to see your smile... Again and again...

Offline

 

#7 2009-01-27 17:50:45

Haruka-chan

Całkiem wkręcony

4385274
Skąd: Nosy-Poniatki
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 132
Punktów :   
Styl?: Tak troszku gothic-lolita x3
Nastawienie do życia: optymistyczne x3
Skąd?: mam wiedzieć?
Wiek?: Szesnaście. Buahahaha! >:D
WWW

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

xDD A wiesz, że ostatnio też dostałam 6 z polskiego? Za wypracowanie na lekcji xD


- Powiedz "d*pa".
- a mogę po starogrecku?

Offline

 

#8 2009-01-27 17:54:13

Tai

Admin

9217658
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 380
Punktów :   
Styl?: Swój
Nastawienie do życia: Pesymistka
Skąd?: Szwecja
Wiek?: Szesnaście

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Ty się nie chwal xD Napisz na 6 po szwedzku to pogadamy xD


Hey... I want to see your smile... Again and again...

Offline

 

#9 2009-01-27 18:13:00

Haruka-chan

Całkiem wkręcony

4385274
Skąd: Nosy-Poniatki
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 132
Punktów :   
Styl?: Tak troszku gothic-lolita x3
Nastawienie do życia: optymistyczne x3
Skąd?: mam wiedzieć?
Wiek?: Szesnaście. Buahahaha! >:D
WWW

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

xD Pogadamy? To po japońsku! żeby było sprawiedliwie xD


- Powiedz "d*pa".
- a mogę po starogrecku?

Offline

 

#10 2009-01-30 22:34:24

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Bleach ma to do siebie, że jest popularny, więc no cóż... Najłatwiej zarobić na nim kasę robiąc fillery. Im więcej odcinków się sprzeda tym lepiej. Młodsi widzowie to kupują i grzecznie siedzą przed tv. A starsi? Ściągają nielegalnie odcinki przez neta, a to się kończy, że studio w którym Bleach się tworzy nie ma z tego żadnych korzyści... więc olewa starszych widzów ^^


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#11 2009-01-30 23:04:38

Ikisa

Zainteresowany

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 92
Punktów :   
Styl?: Emo pod różową kołdrą
Skąd?: Sundsvall
Wiek?: 15? 16 w lutym

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

I mówi to osoba która oglądneła WSZYSTKIE 220 epów Naruto.

Niektóre fillery w Bliczu są inteligentne... nie chwila, to nie to anime. Tu nie ma inteligentnych fillerów.


Jakiś randomowa złota myśl... LOLxD xD

Offline

 

#12 2009-02-07 22:21:56

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Heloł, przecież napisałam jak jest, ale nie napisałam nic, że te fillery są jakoś złe czy dobre. Są opłacalne, dla producentów ofc.

Przeczytałam połowę trzeciego tomu Blicza i jestem z siebie dumna, że tak daleko zaszłam No bo krecha w Bliczu mi się nie podoba, nie w tych pierwszych tomach przynajmniej...


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#13 2009-08-24 17:19:56

Haruka-chan

Całkiem wkręcony

4385274
Skąd: Nosy-Poniatki
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 132
Punktów :   
Styl?: Tak troszku gothic-lolita x3
Nastawienie do życia: optymistyczne x3
Skąd?: mam wiedzieć?
Wiek?: Szesnaście. Buahahaha! >:D
WWW

Re: Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Nie wiem jak w mandze, ale w anime kreska baaardzo się zmieniła przez ostatnie 200 odcinków xD Pierwsze epy to jakaś taka typowo shounenowa tandeta (mówię oczywiście o jakości), za to po 150 epizodzie grafika na serio ma wysoki poziom. W najnowszych odcinkach (220 i dalej) kreska to cud-miód i orzeszki. Sceny walk zapierają dech w piersi, byłoby jeszcze lepiej gdyby były bardziej dynamiczne...


- Powiedz "d*pa".
- a mogę po starogrecku?

Offline

 
  • Index
  •  » Bleach
  •  » Ogólnie, czyli jak poznaliście Wybielacza, i co o tym myślicie.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl