Black Cherry

O wszystkim - dla wszystkich

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-01-23 14:42:47

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Religie...

No bo czas na trochę poważniejszy temat ;P

Wierzysz? Nie wierzysz? Kościół kłamie? Księża to manipulatorzy używający Boga do celów posłuszeństwa u innych? No właśnie, BÓG - z dużej czy z małej? A może Budda, albo Shinigami, bogowie śmierci?

Ktoś chce zacząć? Bo sama nie bardzo wiem od czego, więc może od moich odpowiedzi na te pytania...
Wierzę, chodzę do kościoła i jest git. Mieszkając gdzie mieszkam mam szansę porównać odprawianie mszy w różnych (polskich i zagranicznych) kościołach. Widzę, że pojęcie wiary wszędzie się różni, ale wydaje mi się, że wierzę tak jak się nauczyłam dawno temu.
Nie, nie uważam, że księża to manipulatorzy... aczkolwiek czasami trafi się jakiś dziwny ksiądz mówiący, że używając komórki kontaktujesz się z szatanem (kocham takie teksty xD)... Mając własną wolę nie tylko mogę rozróżniać dobra od zła, ale chyba przede wszystkim w to co chcę wierzyć i to czego chcę słuchać.

Chyba ode mnie na razie tyle, ale chętnie jeszcze podyskutuję ;P


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#2 2009-01-23 18:10:14

Mariet

Całkiem wkręcony

3471119
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 131
Punktów :   
Styl?: marietowy
Nastawienie do życia: Saddam i Osama
Skąd?: Znienacka xD
Wiek?: 462 but in 18 year olds body
WWW

Re: Religie...

Hmm.. ja należę do kościoła katolickiego, do którego i tak nie chodzę i nie biorę udziału we mszy... ale w sumie.. przestaje wierzyć w Boga.. tzn.. powiedział mi ktoś, że kiedyś żył Jezus... że istnieje Bóg.. itd.. ale nie bardzo w to wierzę.. musiałabym zobaczyć.. wtedy bym uwierzyła. Wiem totalna głupota. Bo wszystkie święta obchodzę. Przyjęłam chrzest, komunię i jakieś pół roku temu bierzmowanie.. wtedy ostatni raz byłam w kościele ^^''' tak więc... jestem niewierzącą praktykującą chrześcijańskie obrzędy ^^'


jego geisha

Offline

 

#3 2009-01-23 19:30:30

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Religie...

Mariet to wcale nie idiotyzm Mam koleżankę w klasie, która jest totalną ateistką, czyli ani jej rodzina, ani ona sama nie wierzy w Boga, w Jezusa, w kościół i te sprawy (tia, nigdy na mszy nie była, a chrztu też nie miała), a mimo to co roku świętuje Boże Narodzenie... Pytałam się wiele razy dlaczego... a ona na to, że dlaczego nie? ;P

Tak więc innymi słowy wszystko jest możliwe ;] Ale jednak jakoś nie widzę tego, żeby w Polsce żyli prawdziwi ateiści nie wierzący w absolutnie nic...


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#4 2009-01-23 20:13:51

Varon

Całkiem wkręcony

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 145
Punktów :   
Wiek?: XXI

Re: Religie...

Ja wierzę (suprajs). Mocno. W kościele ostatni raz byłem na bierzmowaniu. I nie mam zamiaru tam wracać.
Znalazłem religię dla siebie. Za naszego imama przynajmniej nie muszę się wstydzić. Człowiek wykształcony, wzorowy muzułmanin, wogóle. I na pewno nie można mu zarzucić, że bierze kasę z zakatu dla siebie.
Święta katolickie obchodzę, bo rodzina mnie zmusza. Święta muzułmańskie obchodzę, ale po cichu.
Staram się jeździć do meczetu jak najczęściej, niestety nie mogę być obecny na piątkowych modlitwach. Więc jeżdzę w soboty, na lekcje o religii.
Owszem, popieram Hamas i Hezbollah. Hamas dlatego, że walczy o swój kraj z okupantem. Hezbollah dlatego, że im pomaga oraz za pomoc humanitarną, którą chyba tylko oni świadczą w Libanie. Nie można nazwać mnie radykałem, ekstremistą czy terrorystą. Nie popieram żadnego z w/w. Jestem przekonany, że 11 września wcale nie był dziełem Al-Kaidy. Ani wogóle muzułmanów.
Ale się rozpisałem xD

Offline

 

#5 2009-01-23 21:32:46

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Religie...

Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek uważa, że muzułmanin musi być od razu terrorystą -.-' ... Słyszy się wiele razy o tym, jakie to straszne, jakie to wredne, ale tak na prawdę sama zauważyłam, że takie osoby nie starają się poznać te religii, a oceniają ją tylko z większych zbiegów sytuacji...

Mam dość dużo znajomych muzułmanów i wiem o tym doskonale, że nie gryzą ;P

Poza tym moje lekcje religii już od dawna zaczęły się różnić od poprzednich. Udało mi się już sporo nauczyć o judaizmie, buddyzmie, hinduizmie i właśnie o islamie.

Z tego co wiem, to mimo wszystko w krajach bliskiego wschodu łączą się dwie rzeczy w jedną: patriotyzm i religia. Różne są skutki tego połączenia...

Uważam, że terroryści, którzy tworzą wielką masakrę robią to celowo mówiąc publicznie "w imię Boga", a tak na prawdę to tylko jakiś pretekst. Jakby przyjrzeć się Koranowi to nigdzie nie ma o tym, by zabijać w imię Boga... wierzę w to, że to co terroryści robią i mówią, to wszystko przez błędną interpretację...

No, ale. Człowiek jest przyzwyczajony bać się tego co nie znane, a na nie szczęście stało się tak, że zachód poznawał tą religię od gorszych stron (w końcu już dość dawno temu Turkowie, Tatarzy i inni zaczęli się bić "w imię Boga";P)... a Irak i Iran, którzy wykorzystują tą religię by manipulować ludźmi w swoim kraju... no cóż, nie dzieje się to już pierwszy raz. I pewnie nie ostatni.


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#6 2009-01-23 21:36:40

Mariet

Całkiem wkręcony

3471119
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 131
Punktów :   
Styl?: marietowy
Nastawienie do życia: Saddam i Osama
Skąd?: Znienacka xD
Wiek?: 462 but in 18 year olds body
WWW

Re: Religie...

Nie chcę nikogo obrażać.. ale według mnie muzułmanie to religijni fanatycy.


jego geisha

Offline

 

#7 2009-01-23 21:50:13

M.

Moderator

4534960
Skąd: współrzędne zastrzeżone
Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 81
Punktów :   
Styl?: Zmienny
Nastawienie do życia: Chaotyczne Neutralne
Skąd?: Skądinąd.
Wiek?: Zależnie od nastroju
WWW

Re: Religie...

Znajoma opowiadała mi kiedyś o Koranie, to tam podobnorz niemal 100% to jest o miłości (do boga, bliźnich itd.) Czy tak naprawdę jest?


"Nad Europą twardy krok legionów grzmi; Nieunikniony wróży koniec republiki;
Gniją wzgórza galijskie w pomieszanej krwi; A Juliusz Cezar pisze swoje pamiętniki"

Jacek Kaczmarski Lekcja historii klasycznej

Offline

 

#8 2009-01-23 21:50:48

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Religie...

W sumie to i w wierze chrześcijańskiej istnieją religijni fanatycy, np. prawosławni, zwani też ortodoksi, czyli postępujący wobec zasad... W sumie ich reguły też są o wiele bardziej surowe niż katolickie. A protestanci mają wręcz odwrotnie - u nich im mniej tym lepiej, bo przecież nie masz iść do kościoła z przymusu, a z własnej nie przymuszonej woli i tak dalej ;P

Znam większych i mniejszych fanatyków religii i jakoś nie uważam, żeby chodzenie do kościoła, czy modlenie się pięć razy dziennie było złe w jakiś sposób. Wszystko jest OK do póki nie będzie się robiło jakichś głupot w imię religii, a jak wiemy dzięki historii, chrześcijanie nie wahali się unosić miecza na poganów ;P I tak dalej i tak dalej - czyli każdy żyje swoją religią po swojemu. Nawracanie też jest ważne, ale może nie jakąś bronią, bo to lekka przesada...


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#9 2009-01-23 22:00:38

Varon

Całkiem wkręcony

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 145
Punktów :   
Wiek?: XXI

Re: Religie...

Lilala: Nie tylko na pogan, ale też żydów i muzułmanów. W 1099 roku, podczas pierwszej krucjaty, w Jerozolimie wymordowano wszystkich. Muzułmanów ścięto, a żydów spalono w ich głównej synagodze.

Mariet: Trochę ci nie wyszło...

M.: to zalezy jak na to spojrzeć. Są fragmenty mówiące o konieczności obrony ojczyzny przed najazdami. Jest też fragment: "Zaprawdę, Bóg nie kocha najeźdźców!" jak i "Ten, kto zabije człowieka, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi na świecie". Nie dotyczy to oczywiście prawnie nałożonej kary śmierci.
Terroryści to przeważnie ludzie biedni, zdesperowani, pełni wpajanej im przez otoczenie nienawiści do Zachodu, który wydaje im się jednocześnie Rajem i siedliskiem Szatana. Popatrz tylko na sytuację w Gazie.

PAP 22.01.2009
Hamas płaci rodzinie każdego zabitego Palestyńczyka

Rząd Hamasu w Strefie Gazy zapowiedział, że przekaże 1000 euro rodzinie każdego Palestyńczyka zabitego podczas ofensywy w Strefie Gazy i 4000 euro rodzinie, której zniszczono dom.

- Od niedzieli rząd rozpocznie przekazywanie 4000 euro właścicielom całkowicie zniszczonych domów, 2000 euro - częściowo zniszczonych, 1000 euro rodzinie każdego męczennika, a 500 euro każdemu rannemu - powiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Hamasu Taher Al-Nunu.

Suma odszkodowań za straty ludzkie i materialne podczas 22 dni ofensywy w Strefie Gazy ma wynieść "od 35 do 40 mln dol." - dodał.

Z wyniku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło 1330 Palestyńczyków, a 5450 zostało rannych. Całkowitemu zniszczeniu uległo około 4000 domów, a 17000 zostało uszkodzonych - wynika z szacunków centralnego biura statystycznego Autonomii Palestyńskiej

Czy tak postępuje organizacja terrorystyczna?

Offline

 

#10 2009-01-23 22:18:25

Mariet

Całkiem wkręcony

3471119
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 131
Punktów :   
Styl?: marietowy
Nastawienie do życia: Saddam i Osama
Skąd?: Znienacka xD
Wiek?: 462 but in 18 year olds body
WWW

Re: Religie...

Może i mi nie wyszło ale w gimnazjum miałam angielski z muzułmaninem. Dość często opowiadał nam o islamie. Owszem było ciekawie. Wszyscy słuchali bo chcieli poznać coś nowego. Było fajnie aż do czasu. Jednemu koledze zaczął grozić, że go zabije właśnie jak to Lila stwierdziła "w imię religii". No cóż chłopak się wystraszył i przestał uczęszczać na angielski, a my sami w strachu chodziliśmy na te lekcje.


jego geisha

Offline

 

#11 2009-01-23 22:22:51

Varon

Całkiem wkręcony

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 145
Punktów :   
Wiek?: XXI

Re: Religie...

I dzięki temu jednemu człowiekowi wydajesz opinię o ponad miliardzie ludzi na całym świecie?

Offline

 

#12 2009-01-23 22:30:48

Mariet

Całkiem wkręcony

3471119
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 131
Punktów :   
Styl?: marietowy
Nastawienie do życia: Saddam i Osama
Skąd?: Znienacka xD
Wiek?: 462 but in 18 year olds body
WWW

Re: Religie...

Można tak powiedzieć. Bo od tamtej pory mam uraz do wszystkich ciemnoskórych ludzi. Nie jestem rasistką. Ale od tamtej pory boję się ich.
Ty masz swoją opinię i dobrze. Szanuję ją.
Ale ja też mam swoją i nie zmienię jej. Chyba, że zdarzy się coś co to odwróci.


jego geisha

Offline

 

#13 2009-01-23 22:39:55

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Religie...

Varon napisał:

"Ten, kto zabije człowieka, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi na świecie". Nie dotyczy to oczywiście prawnie nałożonej kary śmierci.

Nie wiem czemu, ale mimo wszystko dla mnie to sie kupy nie trzyma. Wg tego cytatu, to Bóg mówi o tym (no właśnie, Bóg, czy jakiś posłaniec Boga jak np. Mohammed?), że zabójstwo człowieka jest grzeszne. W sumie nigdzie nie ma o tym, że jeśli człowiek popełnił jakąś zbrodnię, to ma prawo zginąć z ręki innego człowieka, bynajmniej w tym cytacie, ale jak wiemy, Koran jest wielką księgą, więc możliwe, że gdzieś jest to napisane... A propos tego Szariatu, czy jest to jakaś osobna księga z zasadami? Czy znajduje się w Koranie? A może jest to po prostu taka część kultury islamskiej? (przejrzałam na Wikipedii, ale nie mogę znaleźć tego o co pytam...)

Sytuacja, którą opisała Mariet była dosyć łatwa do przewidzenia - skoro chłopiec o innej kulturze niż jest nam znana, a słysząc z tv same złe rzeczy o islamie każdy ma własne wyobrażenie o tej religii i kulturze. Sama nie wiem jak bym się zachowała, ale...
...ale często lubię analizować takie sytuacje. Powiedzmy, że to byłby katolik - jakoś nikt by się nie zraził specjalnie jego groźbą. Gdyby chłopak wyskoczył z tekstem "Zabiję ciebie w imię Jezusa", to ktoś prędzej by go wyśmiał niż zaczął się bać. Zakładam, że każdy by też się przeraził, gdyby ów chłopak był zupełnie skądinąd, np. ogólnie ze wschodu, tego bliższego czy dalszego, albo Afryki. No sorry, ale to nie pierwszy raz kiedy człowiek boi się tego co nieznane. Szczególnie jeśli jest niedoinformowany w wielu rzeczach, a jego źródła informacji opierają się jedynie na tym co słyszał w mediach.

Niby jest jakieś rozwiązanie. W wielu krajach zachodnich zamiast przedmiotu 'religia' jest przedmiot 'religie'. zamiast skupić się na wszystkich świętych kościoła katolickiego, albo zdawać do pierwszej komunii poprzez wymawianie masę modlitw, których człowiek i tak potem nie pamięta, można by się nauczyć i poznać inne wiary. Z tego co wiem, to uczą o tym dopiero jakoś w liceum, ale myślę, że nikt nie miałby nic przeciwko temu by wymienić nawiedzony siostry zakonne na znawcę innych religii niż chrześcijańską. Myślę, że wszystkim by to w końcu wyszło na dobre...


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

#14 2009-01-23 22:47:03

Varon

Całkiem wkręcony

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 145
Punktów :   
Wiek?: XXI

Re: Religie...

Nie wiem czemu, ale mimo wszystko dla mnie to sie kupy nie trzyma. Wg tego cytatu, to Bóg mówi o tym (no właśnie, Bóg, czy jakiś posłaniec Boga jak np. Mohammed?)

Bóg. To jest ayat z Qur'anu.

W sumie nigdzie nie ma o tym, że jeśli człowiek popełnił jakąś zbrodnię, to ma prawo zginąć z ręki innego człowieka, bynajmniej w tym cytacie, ale jak wiemy, Koran jest wielką księgą, więc możliwe, że gdzieś jest to napisane...

Owszem, jest. W wieeelu miejscach.

»A kto zabije wierzącego naumyślnie, to zapłatą dla niego będzie Gehenna, gdzie będzie przebywał przez wieki. Gniew i przeklęcia Allâha nad nim spoczywają, i przygotował dla niego karę ogromną.« (Surah an-Nisa'a, 4:93)

»Z tego to powodu przepisaliśmy synom Izraela: "Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi...«

"Przelanie krwi Muzułmanina który zaświadczy że nic nie jest warte czci prócz Allâha i że ja jestem Jego wysłannikiem, jest zabronione z wyjątkiem trzech przypadków: 1) zapłata za zabicie innego człowieka[3], 2) ukamienowanie cudzołożnika[4], 3) osoba która porzuca religię i opuszcza wspólnotę."

"Jeżeli ktoś zabił osobę która ma z muzułmanami traktat (pokoju), nie poczuje nawet zapachu raju, mimo iż można go poczuć z odległości czterdziestu lat." (Przekazał Imâm Buchari)

"Ten kto na tym świecie się zabił czymkolwiek, to Allâh ukarze go tym samym w Dniu Sądu Ostatecznego." (Przekazał Abu Auânah w Mustakhradż od Thâbit bin ad-Dahak)

Prorok powiedział także,

"Ten kto popełnia samobójstwo bronią metalową, broń ta pozostanie w jego ręku i będzie się dźgał w brzuch będąc w Ogniu Piekielnym na zawsze, a ten kto wypił truciznę popełniając samobójstwo, to będzie pił ją w Ogniu Piekielnym na zawsze, a ten kto rzucił się z góry popełniając samobójstwo, to będzie spadał w Ogniu Piekielnym na zawsze." (Przekazał Muslim i Buchari)

A propos tego Szariatu, czy jest to jakaś osobna księga z zasadami? Czy znajduje się w Koranie? A może jest to po prostu taka część kultury islamskiej? (przejrzałam na Wikipedii, ale nie mogę znaleźć tego o co pytam...)

Część znajduje się w Qur'anie, część przekazał Prorok (sałłallahu alejhi ła salam).

Ostatnio edytowany przez Varon (2009-01-23 22:56:56)

Offline

 

#15 2009-01-23 23:09:53

Lilala

Zapchlony spamer

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 322
Punktów :   

Re: Religie...

Faktycznie sporo wiesz na ten temat. Skoro to temat o religii, to chyba mogę też się spytać jak się dowiedziałeś tylu rzeczy i skąd u ciebie takie zainteresowanie islamem? Ofc jeśli chcesz też na to odpowiedzieć, jeśli to prywatne, to przecież do niczego nie zmuszam... bo mimo wszystko nie często można spotkać Polaków, którzy bez korzeni islamskich chcą zmienić wiarę właśnie na islam...


"Rzućmy Umartwienia,
Szybko Zmierzajmy Do Ukrytego Piękna Spokojnej Krainy Ogrodu...

... W skrócie R.U.S.Z. D.U.P.S.K.O!..."
xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl